История появления малярных лент - GEKO
Історія появи малярних стрічок
ГлавнаяГоловна / Без категорії / Історія появи малярних стрічок
Історія появи малярних стрічок
Перші застосування клейкої стрічки як малярний скотч: Для двотонного фарбування автомобілів

Історія розвитку малярних стрічок почалася з 20-х років минулого сторіччя. У різних сферах промисловості та побуту стало питання захисту поверхні від попадання фарби. Ключовими параметрами при підборі малярної стрічки для конкретного застосування є клейовий склад з його властивостями за температуростійкістю, силою адгезії, тимчасовими характеристиками, стійкістю до ультрафіолету та якістю носія (основи). Ми пропонуємо своїм клієнтам високоякісні перевірені продукти, особливо у сфері кузовного ремонту. Наші представники спільно зі спеціалістами сервісних станцій провідних автомобільних компаній України тестують продукцію, що продається на відповідність сучасним вимогам, її якість і зручність у роботі.

Перша спроба зробити клейку стрічку

Винахідником клейких стрічок вважається американець Річард Дрю. Він працював у лабораторії компанії Minnesota Mining and Manufacturing і на момент осяяння займався тестуванням нового наждакового паперу для автомайстерень. Річард Дрю зауважив, що Річард Дрю зауважив, що Вкрай складно при фарбуванні автомобіля зробити рівною розділювальну лінію між двома кольорами фарби або забарвленою та незабарвленою поверхнею. Щоб досягти чіткості лінії, робітники використовували обгортковий папір, обертаючи нею ті частини машини, які потрібно було фарбувати. На жаль, при знятті паперу іноді пошкоджувалися свіжі шари фарби, що вимагало виправлення і більшого часу на цю задачу. Першим варіантом для розв’язання цієї проблеми, придуманим Річардом Дрю, стали смуги паперу, що кріпилися клеєм. Це досить просто і не вимагало якихось особливих матеріалів, але через урізаний бюджет на розробку винахіднику довелося наносити клей лише на краях стрічки. У такому рішенні виявився один великий недолік — при фарбуванні папір часто «коробився», що тільки ускладнило фарбування, а не спростило його.

Створення «шотландського» скотчу

При тестуванні стрічки одна з робітників у серцях висловився з приводу нової стрічки. Дослівно фрази не задокументували, але загалом вона була така: «Повертайся до своїх «шотландських» босів і попроси їх додавати більше клею на цю «шотландську» стрічку!». У ті роки шотландці в Америці були символом скнарості. Після випробувань і рекомендацій робітника на стрічку було додано більше клею. Весь рулон був клейовим. Але назва так і прилипла – scotch tape. Саме під ним клейка малярська стрічка вперше надійшла у продаж у 1930 році. Вона швидко стала популярною, тому що за часів Великої депресії люди через бідність воліли лагодити речі, а не купувати нові. Скотч дозволяв швидко і без спеціальних навичок полагодити меблі, книги та багато інших предметів. Його також використовували при транспортуванні та упаковці.

Види сучасного скотчу

Зараз «скотчем» називають не тільки спеціальні клейкі стрічки для лакофарбових робіт. Виріб суттєво видозмінювався під вимоги суспільства та нові завдання. Використовуючи різні матеріали для основи та найнеймовірніші види клейових складів, вдалося зробити клейові стрічки з різними властивостями.

З 20-х років ХХ століття на ринку з’явилося багато видів скотчу. Найпопулярніші та найпоширеніші серед клейких стрічок:

Про способи застосування різних видів скотчу ви можете почитати на нашому сайті в розділі «Застосування».

Получить оптовый каталог

    ×