Производство клейкой ленты - GEKO
Виробництво клейкої стрічки: як і з чого зроблено скотч, двосторонній скотч та інші її різновиди.
ГлавнаяГоловна / Без категорії / Виробництво клейкої стрічки: як і з чого зроблено скотч, двосторонній скотч та інші її різновиди.
Виробництво клейкої стрічки: як і з чого зроблено скотч, двосторонній скотч та інші її різновиди.

Клейкі стрічки – досить популярний кріпильний і пакувальний матеріал, який також називають “скотчем”. Ми писали в іншій статті, звідки пішла така назва. У цій статті розповімо про виробництво клейкої стрічки, скотчу і з чого вонизроблені.

З чого зроблено скотч та інші клейкі стрічки

Основа

Спочатку скотч робили на паперовій основі, а як клейовий склад намагалися пристосувати різні матеріали, у тому числі з додаванням рослинних масел і смол. Зрештою, винахідлива команда Річарда Дрю зупинилася на використанні першосортного столярного клею. З того часу багато що змінилося. Читайте далі, з чого зроблено скотч зараз.

Зараз основою для скотчу найчастіше є поліпропілен, тому що цей матеріал:

  • досить міцний;
  • не пропускає воду, запахи;
  • має хорошу стійкість до високих та низьких температур;
  • зберігає свої властивості навіть після багаторазових перегинів;
  • екологічно безпечний;
  • підходить для металізації та друку.

Основи в інших клейких стрічок суттєво відрізняються. Наприклад, у малярного скотчу це найчастіше кріп або інша паперова основа, для армованого, металізованого, алюмінієвого може бути використана фольга та тканеполіетилен. Найбільша різноманітність основ серед двосторонніх скотчів: плівка, тканина, неткане волокно, ПВХ. Залежно від цього змінюються технічні характеристики або властивості клейких стрічок.

Клейовий склад

Найпоширеніше клейове покриття для скотчу — акриловий , силікатний, епоксидний, каучуковий клей або з каніфоллю, фосфатами алюмінію та фосфорної кислоти, але можуть бути використані інші. Клей істотно впливає на властивості клейких стрічок та умови їх використання. Наприклад, залежно від температури в приміщенні істотно відрізнятиметься термін, необхідний для надійного зчеплення з матеріалами. Виробники часто вказують, за яких температур клейка стрічка буде “тримати”, але тільки в інструкції можна знайти конкретні рекомендації щодо температурного режиму для первинного зчеплення.

Крім безпосередньо клею до складу склеюючої речовини також входять інші спеціальні речовини, які допомагають збільшити склеюючі властивості, адгезію.

Інші шари 

У двосторонніх стрічках також може бути присутнім лайнер. Про лайнери та їх види, а також про те, які з них використані в різній продукції GEKO, єокрема стаття.

Якщо говорити, з чого зроблений скотч звичайний, тобто пакувальний, то інших шарів у матеріалі немає — тільки основа та клей.

Рулон

Як виробляють скотч

Весь процес виготовлення пакувального скотчу можна розділити на сім етапів:

  1. З роликів на конвеєр для виробництва надходить плівка-основа. Щоб вона не склеїлася, її обробляють розчинником.
  2. Полотно плівки подають на спеціальний охолодний ролик. Тут клей поступово застигає або швидше твердне.
  3. Зі спеціальної котушки стрічка потрапляє на леза, які заздалегідь налаштовані на необхідну ширину. На цьому етапі відбувається нарізка клейкої стрічки та її намотування на втулку (картонну або пластикову).
  4. Перевірка якості партії проводиться по одному з рулонів. Для цього використовують металеву кульку. Його кидають на клейку сторону скотчу з певної висоти, а потім вимірюють, на якій відстані від точки падіння він зупиниться. Якщо ця цифра в межах норми для цього виду клейкої стрічки, все гаразд.
  5. Останнім етапом виробництва є активація матеріалів шляхом подачі спеціального електричного розряду з електродів.

Виробники скотчу піклуються про високу якість продукції, тому перевірка рівня якості обов’язкова.

Устаткування для виробництва скотчу

Прочитавши, як виробляють скотч, може здатися, що це дуже проста процедура, яка практично не потребує обладнання. Насправді для цього потрібні:

  • для виготовлення картонної втулки — бобінорізальний верстат та гільзонавивна машина;
  • перемотувальна машина, на якій розтягують і готують основу, а потім наносять клейовий склад;
  • машина для нарізування джамбо, якщо використовуються готові джамбо-рулони;
  • різальна машина для різання матеріалу необхідної ширини;
  • друкарська машина для брендування втулки або друку фірмового скотчу;
  • міні-верстат для штучного перемотування бракованих рулонів та контролю якості;
  • пакувальна лінія для автоматизації, якщо обсяги виробництва великі.

На якість готових рулонів будуть впливати не тільки матеріали, що використовуються, чітке дотримання технологічного процесу, а й подальше зберігання. Склад повинен бути сухим і добре провітрюватися, оптимальна температура – близько 18-23 ° С, а вологість – до 50% (піноакриловим стрічкам — до 96 %).

Компанія GEKO як виробник скотчу і клейких стрічок використовує для виробництва продукції імпортну сировину, яка надходить у вигляді джамбо-рулонів. Кожна партія обов’язково проходить суворий контроль за якістю. Більшу частину товарів ми виробляємо безпосередньо перед відправкою замовнику, а не зберігаємо довгий час на складах. Саме тому клієнти отримують клейкі стрічки з максимально можливим терміном придатності, що неможливо при покупці у звичайних рітейлерів. Ви можете отримати тестові зразки, щоб переконатися у високій якості особисто. Для замовлення перейдіть на сторінку Дистриб’юторам.Виробництво клейкої стрічки на замовлення не займає у нас багато часу, тому що ми використовуємо підготовлені до різання джамбо-рулони.

Получить оптовый каталог

    ×