Как делают термопереплеты в термобиндерах и какие скотчи или ленты используют для переплета - GEKO
Як роблять термоплетіння в термобіндерах і які скотчі або стрічки використовують для палітурки
ГлавнаяГоловна / Без категорії / Як роблять термоплетіння в термобіндерах і які скотчі або стрічки використовують для палітурки
Як роблять термоплетіння в термобіндерах і які скотчі або стрічки використовують для палітурки

Термообкладинка — один з найпоширеніших варіантів скріплення листів для книг, брошур, каталогів та деяких журналів, тому що він набагато дешевше і швидше порівняно з використанням пружини або зшивки. Виконується за допомогою клею під впливом високої температури і здавлювання найчастіше за допомогою термобіндерів. >

Обкладинка друкованої продукції необхідна для зшивання листів, захисту листів та продовження терміну експлуатації, зручності використання, поліпшення оформлення.

< span style="font-weight: 400;">Переваги та недоліки термопереплетення

Термопереплетення можна використовувати абсолютно для будь-яких видів друкованої продукції: книг, брошур, каталогів, дипломів, звітності, журналів, документації і т.д. Часто вибирають саме цей тип палітурки, тому що:

  • це економить час за рахунок високої швидкості виконання;
  • одночасно з’єднує кілька блоків без перфорації листів та іншої складної підготовки;
  • виріб не займає багато місця при зберіганні, особливо якщо порівнювати з пружинними палітурками або дротяною петлею;
  • невисока вартість порівняно з іншими типами палітурок;
  • якісно захищає скріплені внутрішні аркуші від стирання та інших фізичних впливів.

  • після проведення процедури не можна додати або прибрати листи, вони надійно склеєні;
  • не надто підходить для інтенсивного використання та частого відкриття на широкий кут.

Різновиди термопереплетення

Є три варіанти термопереплетення залежно від типу обкладинки:

  • м’який — бюджетний варіант, але не надто надійний і довговічний;
  • твердий – надійний, привабливий і більш довговічний. Блоки фіксують твердою обкладинкою;
  • швейний — найбільш надійний варіант, який відрізняється від твердого додатковим зшиванням кожного блоку сторінок нитками.

Вибір виду термообкладинки залежить від цінності друкованої продукції, бажаних термінів експлуатації, а також бюджету всього проекту.

Технологія виконання термопереплетення

Спочатку треба вибрати обкладинку для книги або іншого друкованого видання. Рекомендована товщина та розміри залежать від сторінок, які будуть переплітатися. Чим більше сторінок, тим товщі слід вибрати обкладинку. ручне. При використанні для виробництва термообкладин ручного термобіндера слід:

  1. Встановити обкладинку.
  2. Вирівняти і затиснути весь блок, а потім його перевернути так, щоб корінець був зверху і доступний для проклеювання.
  3. Торшонування корінця, тобто надання йому шорсткості для кращої адгезії паперу. Функція є не у всіх ручних термобіндерах.
  4. Нанесення термоклею.
  5. Переворот блоку для притиску корінця до м’якої або твердої обкладинки з обтисканням з боків.

З напівавтоматичним та автоматичним обладнанням працювати простіше, а скріплення аркушів займає менше часу. У випадку з автоматичною лінією завдання оператора входить тільки задати параметри, укласти блоки і обкладинки. У напівавтоматичному потрібно ще самостійно укласти обкладинку та вирівняти блок, тому швидкість та якість такої роботи залежать від людського фактора. Але навіть у цьому випадку сам цикл палітурки становить 10–30 секунд, що дає можливість склеювання великих тиражів за короткий час.

Як виконати палітурку самостійно в домашніх умовах і без спеціального обладнання

Термобіндер є далеко не в кожному офісі і тим більше мало у кого є вдома, а так як для палітурки кількох невеликих книг або брошур купувати обладнання та клей до нього недоцільно, можна скористатися клейкою палітурною стрічкою та степлером: 

  1. Скріпіть степлером місце згину. Краще зробити це посередині аркуша. Якщо ви будете зшивати блоками, а не всі разом, тоді цю процедуру потрібно зробити окремо з кожним блоком.
  2. Візьміть клею стрічку для фіксації. Її довжина має бути на 5 см більше, ніж висота листів. Малярний чи звичайний канцелярський скотч тут не підійдуть. Краще використовувати на клейовій або бавовняній основі.
  1. Відрізок стрічки слід покласти на пласку чисту поверхню. До нього необхідно прикласти згин блоку чи всієї книги. Зробіть це так, щоб корінець ліг суворо по центру. Другий край загорніть нагору. Чим товщі ваша палітурка, тим довшим має бути цей відрізок стрічки.
  2. Загорніть клейку стрічку на інший бік блоку або всієї книги та приклейте чітко по середині згину. Бажано це зробити в кілька шарів з обох боків.
  3. Обріжте надлишки стрічки якомога ближче до краю сторінок.
  4. прозору клейку стрічку, якою покривають верхню сторінку.

Корешок обкладинки або палітурки за допомогою клейкої стрічки

Після самостійного палітурки сторінок часто виникає питання про те, щоб посилити корінець, від надійності якого багато в чому залежить тривалість експлуатації. Він повинен бути з міцного матеріалу: дермантин, щільна тканина, папір, ламінований клейкою стрічкою. Закріпити його можна за допомогою двостороннього скотчу, зафіксувавши зверху прозорим звичайним скотчем. Додатково закріпити і захистити корінець допоможе широка прозора клейка стрічка, яку наклеюють вже поверх закріпленої обкладинки. Також у продажу є спеціальний скотч для палітурки книг на основі поліетиленових та тканинних композитних матеріалів, які покриті гумою та термоклеєм. Такий матеріал міцний на розрив, стійкий до старіння, герметичний, добре ізолює корінець. При цьому подібний скотч продається в різних кольорах. від стирання та надання глянцевості. Дуже важливо, щоб стрічку клеїли без складок. Для цього слід використовувати не надто довгі відрізки скотчу. Однак такий варіант програє порівняно з класичною твердою обкладинкою.

Ремонт або реставрація книг за допомогою скотчу та клейких стрічок

Використання скотчу як матеріал для реставрації книг — поширена практика, яка “калічить” видання. Через кілька років після такого “ремонту нашвидкуруч”:

  • папір жовтіє (окислюється) не тільки під скотчем, але й навколо;
  • сторінки стають менш міцними, легко рвуться;
  • відбувається налипання бруду та пилу на клейовий шар після того, як стрічка буде видалена зі сторінок або “сповзе” під впливом високої температури;
  • може статися склеювання сторінок між собою через виступаючий з-під скотча клею;
  • сторінки “зморщуються” у місці приклеювання через різну гігроскопічність пластику та паперу.

< Зняти скотч і відреставрувати книгу правильно досить трудомістке заняття, яке не завжди призводить до ідеального результату. У деяких випадках не вдається видалити плями і потемніння, що з'явилися.

Рідкісні або цінні книги краще не ремонтувати самостійно навіть більш щадними методами. span>

Получить оптовый каталог

    ×