Малярный скотч для заклейки окон: утепление на зиму - GEKO
Малярний скотч для заклеювання вікон: утеплення на зиму
ГлавнаяГоловна / Без категорії / Малярний скотч для заклеювання вікон: утеплення на зиму
Малярний скотч для заклеювання вікон: утеплення на зиму

Чим більше ваші вікна, тим вище тепловтрати в холодну пору року. А якщо з якихось щілин дутиме, підвищується ймовірність навіть при хорошому опаленні захворіти. Тому, щоб заклеїти вікна на зиму, використовуйте поради з цієї статті. Вам може підійти один із наступних варіантів для заклеювання вікон:

 • монтажна піна;
 • малярний скотч;
 • поліетиленова плівка;
 • паралон;
 • папір;
 • гумовий ущільнювач;
 • силіконовий герметик;
 • шпаклівка.

Залежно від того, де саме дме і з чого зроблені вікна, змінюються відповідні матеріали для вирішення проблеми.

Чому і звідки дме холодом у вікнах: підвіконня та укоси

Найбільш серйозні тепловтрати в районі вікон зазвичай через укоси та підвіконня. Основні дві причини цього:

 • неякісний монтаж, коли будівельники або майстри з встановлення вікон залишають великі щілини і потім їх просто декоративно прикривають;
 • будинок дає усадку, тому змінюється і деформується периметр установки віконних рам і балкона, відповідно, утворюються щілини, через які потрапляє холодне повітря в житлові приміщення.

У цьому випадку допоможе тільки проведення повноцінних ремонтно-відновлювальних робіт разом зі шпаклівкою, монтажною піною або герметиком. У кожному випадку потрібно дивитися та підбирати оптимальний варіант індивідуально.

Запущена ситуація може вимагати переустановки вікна або підвіконня. Будувати таке буде недешево і навряд чи сподобається власникам, але в деяких випадках це єдина можливість запобігти серйозним тепловтратам і підвищити енергоефективність житла.

Чому з вікон дме: пластикові та дерев’яні

У багатьох давно побудованих будинках встановлювали вікна з дерев’яними рамами. Нині такі частіше встановлюють у котеджах, ніж у новобудовах. Це екологічно за умови правильної обробки деревини, але слід розуміти, що дерево – не найміцніший матеріал. Тому при усадці будинку часто з’являються тріщини. Також на деревину несприятливо діють температурні коливання та підвищена вологість. Все це через деякий час може призвести до того, що з вікон почне дмухати.

Пластикові вікна трохи надійніші в перші роки експлуатації, ніж дерев’яні. Але навіть вони можуть “страждати” через усадку. Часто на останніх поверхах багатоповерхівок перекошує стулки кутових вікон. Крім того, далеко не всі знають, що крім миття самого скла необхідний і інший догляд для конструкції, наприклад, миття та просочення гумових ущільнювачів. Робити це бажано 1-2 рази на рік, інакше ущільнювачі можуть досить швидко розсохнутись, що викличе розгерметизацію вікна. Варіант вирішення цієї проблеми простий: заклеювати вікна або замінити ущільнювачі.

Як знайти джерело протягу

Найпростіший, але не швидкий варіант – це використання долоні. Ефективніше перевіряти у вітряний день. Просто проводьте долонею в 2-3 див від вікна вздовж віконної рами, також над і під підвіконням. Можна ту ж саму процедуру провести з свічкою, що горить, або сірником. Це буде наочно. Якщо дме у багатьох місцях, слід їх відзначити олівцем.

Монтажна піна та шпаклівка для утеплення підвіконь та укосів вікон

Ці матеріали підходять для утеплення в тому випадку, якщо тепловтрати є через підвіконня або укоси. Працювати з монтажною піною слід акуратно, але швидко, краще в рукавичках. Іноді для закладання щілин цим способом їх слід розширити.

Інструкція по роботі з монтажною піною стандартна: очищення поверхні (можна залишити трохи мокрою або нанести активатор), використання спеціального пістолета для зручності, заповнення щілин зигзагоподібними рухами, для вертикальних – знизу вгору.

Робота зі шпаклівкою теж не відрізняється чимось незвичайним у випадку з вікном. Це зможе виконати будь-який будівельник, який хоч раз виконував шпаклювання. Самостійно теж не складно зробити на уроках з Ютуба.

Після закладання щілин монтажну піну слід обрізати, а шпаклівку – зашкурити. Подальші декоративні роботи залежать від того, що на стінах у приміщенні.

Підготовка віконної рами до утеплення та заклеювання

Незалежно від того, який спосіб для заклеювання вікон оберіть: малярський скотч, поролон або щось інше, вам потрібно підготувати віконну раму. Для цього:

 1. Очистіть поверхню від сильних забруднень. Ви використовуватимете якусь клейку речовину. Пил, бруд, жир та інші забруднення на поверхні знизять адгезію, а це знову може призвести до продування.
 2. Усуньте щілини між віконною рамою та укосами. Як це можна зробити, зазначили у статті вище.
 3. Зробіть щілини біля підвіконня, якщо вони є.
 4. Підготуйте матеріали для закладання щілин між стулками, якщо такі є.
 5. Підготуйте матеріали, які вибрали для закладання щілин між віконною рамою та склом.

Більшість матеріалів добре працюють тільки в плюсову температуру. Тому усувати щілини у вікнах і утеплювати їх краще за температури вище + 5 °С.

Утеплення паперовою стрічкою для заклеювання вікон

Це найпростіший, дешевий і давно використовуваний спосіб. Як клейову основу використовують мильний розчин або клейстер на борошні. Мінус цього методу — недовговічність та низькі показники енергозбереження. Плюс – легко видалити залишки “клейового” складу в порівнянні з використанням малярної стрічки для вікон.

Утеплення вікон за допомогою поролону

Такий матеріал недорогий. У магазинах продається вже з клейовою основою. Тому потрібно просто правильно підібрати потрібну товщину та приклеїти на суху та теплу поверхню. Якщо з клейовою основою не буде, можна поєднати поролон і скотч для заклеювання вікон .

Єдині два недоліки поролону – те, що він не дуже красиво виглядає, а також може вбирати багато води (конденсату), що призведе до відклеювання. Повторно надійно приклеїти навряд чи вийде, доведеться міняти матеріал, можливо, кілька разів за сезон.

Малярна стрічка для заклеювання вікон

Насправді малярка не передбачає такого використання, але цілком підходить для цього. Мінуси в тому, що після відклеювання може знадобитися очищення від слідів клею. Знайти, як це зробити, можна виконати. sredstv/” target=”_blank” rel=”noopener”>у нашій іншій статті. Крім того, може бути так само, як і з поролоном: через конденсат частина стрічки відклеїться і доведеться заклеювати повторно. Але матеріал недорогий, працювати з малярським скотчем швидко та легко, а купити можна у будь-якому будівельному магазині. Стужку для заклеювання вікон беріть краще шириною 24-36 мм.

Увага! При використанні на пофарбованих дерев’яних поверхнях малярський скотч через кілька місяців може зніматися разом з частинками фарби, що призведе до повторного фарбування віконної рами.

Ми як виробник в Україні виготовляємо не тільки типові розміри малярної кріп стрічки, а й нестандартні. Але це для великих партій. Навряд чи вам знадобиться купити скотч для заклеювання вікон у таких обсягах для однієї або кількох. квартир чи навіть для котеджу. Але якщо ви надаєте таку послугу, можливо, вас зацікавить пропозиція з покупкою за оптовою ціною. Зв’яжіться з нами< /span> зручним способом, щоб уточнити ціни.

Усунення продування з віконних щілин силіконовим герметиком

Цей спосіб краще використовувати для дерев’яних вікон. Але перед початком процесу заберіть штапики.

Герметик поміщають в пази між рамою і склом, а також в інших місцях: між рамою і підвіконням, в щілини рами. Робити це варто тонким шаром та використовуючи пістолет.

Зайвий герметик видаляють після застигання за допомогою ножа або будівельного шпателя. Штапи віконної рами встановлюють на місце тільки після цього.

Усунення щілин за допомогою гумового ущільнювача

Гумовий ущільнювач використовують при утепленні вікон і дверей, але важливо правильно підібрати тип і товщину, тому що якщо матеріал буде занадто товстим, ви просто не зможете закрити той отвір, з яким працюєте. Тому:

 • клас Е з товщиною до 3,5 мм купуйте для пластикових вікон;
 • клас Д (3-8 мм) підходить зазвичай для усунення щілин у балконних дверях та дерев’яних вікнах;
 • клас Р (3-5,5 мм) можна підібрати і для пластикових, і для дерев’яних вікон.

Гумова ущільнююча клейка стрічка для вікон схожа на поролонову стрічку, але без її основного недоліку, тому що не вбирає вологу. Але при цьому ціна часто трохи вища.

Поліетиленова плівка

Поліетиленова плівка застосовується як додатковий засіб для підвищення енергозбереження. Але вона не усуває щілини між віконною рамою та укосами, підвіконням або безпосередньо між стулками та рамою. Хіба що може знизити втрати тепла через скло, якщо в ньому є тріщини, а також закрити щілини між склом і рамою.

Для заклеювання вікон купують спеціальну плівку з напиленням відбиває металевого шару з одного боку. Саме цим захисним шаром має бути приклеєна плівка назовні за допомогою двостороннього скотчу. Після притискання до скла та приклеювання плівки до рами вікна її додатково нагрівають за допомогою фена, щоб плівка лягла рівніше.

Ми не наполягаємо на якомусь певному методі, яким ви вирішите заклеїти вікна. Важливіше, щоб він допоміг зберегти тепло всередині ваших будинків. А буде це виконано за допомогою малярної стрічки для вікон чи іншого матеріалу — не має значення.

Получить оптовый каталог

  ×