Штукатурка под кирпич: 3 способа сделать своими руками, фото - GEKO
Штукатурка під цеглу: 3 способи, як зробити своїми руками, плюси та мінуси, нюанси та фото
ГлавнаяГоловна / Без категорії / Штукатурка під цеглу: 3 способи, як зробити своїми руками, плюси та мінуси, нюанси та фото
Штукатурка під цеглу: 3 способи, як зробити своїми руками, плюси та мінуси, нюанси та фото

У 2020-2021 рокахдекоративна штукатурка під цеглу була дуже популярна як для внутрішнього оформлення стін у будинках і квартирах, так і як оформлення фасадів різних будівель. Судячи з тенденції, цей тренд лише набиратиме обертів у 2022 році. Тому ця стаття стане чудовою підказкою для тих, хто думає зробити таке.

Де роблять фактурну штукатурку під цеглу

Декор під цеглу можна побачити у двох місцях — зовні та всередині приміщень.

  1. Штукатурка фасаду під цеглу популярна вже кілька десятиліть. Ця тенденція навряд чи зміниться, бо побудувати будинок із шлакоблоку, газобетону чи піноблоків набагато швидше та дешевше. Також дешевше обійдеться потім просто зробитидекоративну штукатурку фасаду під цеглу: червоний, білий або зістарений. При цьому можливе виконання декору не по всій площі, а лише в частині. Наприклад, поєднуючи декоративну штукатурку під цеглу та під камінь. Або ж просто зробити частину стіни із простим фарбуванням або навіть обшити іншим матеріалом. Іноді виконується штукатурка цоколя під цеглу, а решта фасаду – іншими способами. Все під побажання та уподобання власників.

2. Усередині приміщень виконують штукатурку стін під цеглу. Це може бути зроблено в будь-яких приміщеннях. Найчастіше зустрічається в декоративній штукатурці під цеглу на кухні в районі фартуха, друге місце по популярності – штукатурка під цеглу у ванній, коридорі та передпокої. Набагато рідше цю техніку використовують для житлових кімнат, спалень. Але досить часто — для декору арки під цеглу або біля каміна, навіть якщо він чисто декоративний.

 

У деяких випадках замість штукатурки використовують панелі під цеглу з ПВХ як швидкий декор для стінабо клеять шпалери. Але ці варіанти не надто довговічні і, якщо придивитися, виглядають трохи інакше. Але для кількох місяців або кілька років цілком підійдуть. Тому подібне часто використовують фотографи або декоратори для підготовки локацій до фото- та відеозйомок.

Види декоративної штукатурки під цеглу

Декор стін під цеглу як всередині, так і зовні приміщень може бути виконаний кількома різними розчинами:</ span>

  • цементно-піщаним;
  • вапняно-піщаним;
  • на основі глини;
  • гіпсовим.

Будь-який вид розчину, навіть гіпсова штукатурка під цеглу, може містити додаткові присадки та добавки у складі, які підвищують експлуатаційні характеристики. Там також можуть бути барвники, і тоді ваша стіна відразу ж буде потрібного вам кольору. Тому можна швидко зробити венеціанську штукатурку під цеглу, купивши правильну готову суміш розчину. Проконсультуйтеся з цього приводу в магазині будівельних матеріалів, тому що зараз вибір у цій сфері дуже великий і приємне в цьому також те, що всі розчини є екологічними та безпечними для здоров’я.

Рада! Якщо вам не потрібна декоративна поверхня на довгі роки, можете скористатися кольоровою шпаклівкою.

Особливості декоративної штукатурки стін та фасадів під цеглу

Якщо раніше оздоблення стін штукатуркою під цеглу сприймалася як ознака бідності, то зараз це звичайне рішення для деяких видів дизайну. Її використовують не лише у будинках та квартирах, але також в офісах, клініках, громадських центрах. Декор під цеглу на стіні має рельєфну структуру і додає об’ємності, а крім того, допомагає розставити акценти.

Основні переваги стіни під цеглу з штукатурки:

  • висока стійкість до механічних пошкоджень, стирання;
  • невисока ціна в порівнянні з укладанням плитки або якісними шпалерами;
  • штукатурку під цеглу можна зробити своїми руками;
  • невибагливий матеріал, який можна швидко перефарбувати, якщо необхідно;
  • підвищення теплоізоляційних та звукоізоляційних властивостей перегородок;
  • тривала експлуатація — ви швидше приберете імітацію цегляної кладки, тому що набридла, ніж через пошкодження;
  • швидка реалізація проекту;
  • повноцінний 3D-ефект, якого не вдасться досягти, просто наклеївши шпалери або пофарбувавши стіну під цеглу;
  • підходить під різні дизайни інтер’єрів;
  • невибаглива в обслуговуванні — досить іноді протирати від забруднень та пилу.

Як і будь-який матеріал, фасадна штукатурка під цеглу і для стін має деякі недоліки:

  • потрібно підготувати поверхню, сильні нерівності доведеться вирівняти;
  • є невеликі втрати простору, але зовсім незначні – до 1-2 см;
  • штукатурка притягує пил, навіть якщо вона згодом пофарбована або оброблена іншим способом, але прибрати бруд можна просто ганчіркою;
  • іноді доведеться витрачати час на миття заглиблень, де може накопичуватися бруд.

Таким чином, зовнішня декоративна штукатурка під цеглу і декоративна штукатурка під цеглу своїми рукамивсередині приміщень – це дійсно хороше, модне, практичне та недороге рішення, яке прослужить багато років.

Фото штукатурки під цеглу

Є різні варіанти декоративної штукатурки під цеглу, на фото ви можете побачити найпопулярніші з використовуваних: білий колір червоний з малюнками на поверхні. До речі, такі малюнки можна зробити самостійно.

Штукатурка під цеглу в інтер’єрі виглядає по-різному. Дуже велику роль відіграє не тільки вид декоративної поверхні, але також меблі та призначення кімнати. Іноді так оформляють лише одну стіну в кімнаті, окремі елементи або просто мають хаотично.

Декор стін шпалерами під цеглу теж виглядає непогано, а на фото – практично так само добре, як і справжня цегла або імітаційна штукатурка. Щоправда, лише у тому випадку, якщо це не дешеві паперові шпалери. Тому різниця в ціні між штукатуркою та поклейкою дорогих шпалер може виявитися зовсім незначною, а експлуатаційний термін та технічні характеристики у них різні.

Що потрібно для штукатурки стін під цеглу своїми руками

Щоб виконати декорування під цеглу за допомогою штукатурки, вам знадобляться:

  • розчин та ємність під нього;
  • грунтовка для покращення адгезії між матеріалами;
  • міксер або дриль з насадкою для приготування розчину;
  • рівень;
  • шпатель та кельня;
  • правило;
  • валик або широка кисть.

Можливо, ви вирішите також використовувати трафарет для декоративної штукатурки під цеглу, якщо робитимете все своїми руками. Це прискорить процес і зробить його більш простим для вас. Професійні майстри рідко використовуютьтрафарет під штукатурку під цеглу . Купувати такий під кожен новий об’єкт накладно, а рівень майстерності дозволяє працювати без цього допоміжного обладнання. Але для ремонту своїми руками простіше купити трафарет для декоративної штукатурки під цеглу, щоб зробити роботу акуратніша і швидше.

Якщо ви не замовляли колорування розчину в магазині, можливо, ви вирішите зробити це самі. Або потім виконайте фарбування штукатурки під цеглу своїми руками, для чого знадобиться фарба і всі інші допоміжні матеріали, включаючи малярний скотч, щоб захистити поверхні поряд і знизу.

Як зробити штукатурку під цеглу: покрокова інструкція

Декор стіни під білу цеглу або будь-якого іншого кольору можна умовно розділити на п’ять етапів: підготовка, розмітка, нанесення, формування, фарбування. Кожен із етапів має свої особливості. Далі ми докладніше розповімо, як зробити штукатурку під цеглу.

Підготовчий етап

Важливо підготувати стіни перед штукатуркою під цеглу. На них не повинно бути сильних виступів або западин, оскільки найчастіше розчин наносять лише шаром в 5-10 мм. Крім того, потрібно видалити всі декоративні матеріали зі стіни: шпалери, плитку, фарбу. Якщо фарба або лак тримаються на стіні дуже міцно, тоді штукатурку можна нанести поверх них, але заздалегідь обробити бетоноконтактом та ґрунтовкою.

Важливо! Якщо ви робите ремонт в новобудові, відкладіть декор стін під цеглу. , щоб уникнути проблем при усадці будівлі. Найкраще почекати 12 місяців з моменту передачі будинку в експлуатацію.

Розмітка стіни перед декоративною штукатуркою під цеглу

Зробити це можна двома способами: за допомогою тонкого малярського скотчу або скребком поверх штукатурки. Для новачків, які роблять вперше в житті, краще використовувати клейку стрічку.

Спочатку вам потрібно зрозуміти розміри цеглинок. Краще робити стандартні, тобто такі ж, як зазвичай, використовують будівельники: 250х65 мм. Товщина швів може змінюватись від 10 до 15 мм. На цьому етапі може допомогти навіть саморобний трафарет для декору стін під цеглу, але можна обійтися і без нього, якщо у вас є рівень і лінійка.

Коли розмітка буде готова, заклейте шви малярним скотчем. Послідовність розмітки та заклеювання однакова: спочатку горизонтальні лінії, потім вертикальні. Іноді будівельники роблять шви меншою за товщину. Для них у нас в асортименті виробника.

Нанесення штукатурки під цеглу

Вам потрібно приготувати куплений розчин згідно з інструкцією. А потім наносити склад відразу поверх малярського скотчу, щоб вийшла стіна під цеглу з штукатурки . Але важливо вчасно зняти малярський скотч, щоб розчин не затвердів. Якщо це станеться, при формуванні цеглинок шляхом зняття клейкої стрічки відвалюватимуться значні частини штукатурки, і вам доведеться заново ремонтувати ці ділянки.

Якщо ви вирішили робити розмітку та шви за допомогою скребка, використовувати його потрібно також на етапі, коли штукатурка ще не затверділа. Спочатку наносите розчин рівним шаром, потім робите розмітку та формуєте шви.

Рада! Перед нанесенням штукатурки під декоративну цеглу можна розмістити на стіні армуючу сітку. Особливо це важливо для кутів та біля вікон.

Формування цеглинок

Якщо використовували малярський скотч:

Зазвичай розчин починає тверднути дуже швидко, тому видаляти малярський скотч з штукатурки під цеглу < можна вже через 20-30 хвилин після закінчення нанесення. Можливо, вам варто робити це на невеликих ділянках, поступово щоб не було проблем.

Щоб видалити малярський скотч, візьміться за кінці стрічки і акуратно тягніть за них до повного видалення. Якщо в якихось окремих цеглинок залишаться невеликі виступи з розчину, їх потрібно буде зачистити дрібнозернистим наждачним папером.

Якщо не використовували малярський скотч:

Якщо ви будете формувати цегла при декорі стін за допомогою скребка, тоді потрібно почекати довше з моменту нанесення розчину, щоб він затвердів трохи більше. Тоді шар не вдавлюватиметься при найменшому дотику і працюватиме простіше.

Шви розмічуються гострою платівкою. Для рівності використовують довге правило. Можна працювати без попередньої розмітки, якщо впевнені, що це вийде. Тоді одразу скребком формуються шви. Але будьте обережними, тому що виправити помилки на цьому етапі досить складно.

Формування швів при штукатурці під цеглу своїми руками починають із горизонтальних ліній. Потім вирізують короткі вертикальні ділянки. Після затвердіння розчину всі очищають звичайною сухою ганчіркою та окремі моменти з нерівностями можуть зачистити за допомогою дрібнозернистого наждакового паперу.

На цьому етапі замість ручного вирізування багато людей, які роблять це своїми руками, використовують трафарет під цеглу для штукатурки. Достатньо купити всього один такий, щоб зробити красивою одну чи дві стіни. Однак професіонали кажуть, що на велику площу одного трафарету може бути недостатньо, оскільки такі вироби швидко стають непридатними. Чи так це ви зможете перевірити тільки на своєму досвіді. Але для великої площі краще не купувати найдешевші варіанти.

Як пофарбувати штукатурку під цеглу

Розглянемо фінішний етап, як зробити стіну під цеглу з штукатурки, – фарбування. Можливо, він вам не буде потрібний, якщо ви використовували колеровку розчину. Але якщо ви використовували простий розчин без барвника, запасіться фарбою і купите валик для штукатурки під цеглу для фарбування.

Фарбування декоративної штукатурки під цеглуможе бути у двох варіантах – тільки цеглина або цегла і шви. В останньому випадку імітація виглядатиме ближче до справжньої цегляної кладки, але знадобиться більше часу та матеріалів для реалізації. Зате ви зможете скористатися фарбопультом, що набагато швидше, ніж валик або пензлик. Але ретельно закрийте все навколо малярським скотчем та папером чи плівкою.

Поради від професіоналів для штукатурки будинку під цеглу або стіни всередині:

  • Фарбуйте відразу всю поверхню стіни, а не кожну цеглу окремо. Це вимагатиме трохи більше фарби, але заощадить багато часу.
  • Зафарбовування швів слід проводити після висихання. Не поспішайте з цим процесом, потрібно робити все гранично акуратно тонким пензлем, щоб не вимазати вже пофарбовану цеглу.
  • Захистіть плінтус і поверхні з боків від попадання фарби за допомогою малярського скотчу.

Якщо у вас залишилися питання після нашої детальної інструкції по штукатурці стін або фасаду під цеглу , подивіться відео про декоративну штукатурку під цеглу своїми руками: 

Спеціальна пропозиція для будівельників та будівельних бригад від виробника GEKO

Наша компанія виробляє малярський скотч у різних типорозмірах, у тому числі рідкісні для українського ринку — шириною 6 і 10 мм, тобто розміри, які необхідні для штукатурки під цеглу</ span>. Практично завжди вони є у нас у готовому вигляді на складі, тому ви зможете замовити з доставкою Новою поштою або забрати самостійно за попередньою домовленістю у Києві.

У нашому асортименті кілька різних видів малярних стрічок. Всі вони підходять для штукатурки під цеглу, а також для інших внутрішніх та зовнішніх робіт: фарбування стін, стелі, підлоги, окремих елементів, фасадів.

Зв’яжіться з нами< /a> будь-яким зручним для вас способом, щоб отримати консультацію щодо продукції або замовити тестові зразки, якщо хочете спочатку перевірити якість продукції перед замовленням.

Якщо у вас велика компанія з безліччю бригад, ми також можемо зробити брендування втулок вашим логотипом. Докладніше про це тут.

Получить оптовый каталог

    ×