О малярной ленте: производство, виды, особенности и плюсы- GEKO
Про малярну стрічку: виробництво, види, особливості та переваги
ГлавнаяГоловна / Без категорії / Про малярну стрічку: виробництво, види, особливості та переваги
Про малярну стрічку: виробництво, види, особливості та переваги

Малярна стрічка, або скотч, як звикли називати багато хто, стала за останні десятиліття настільки звичним підсобним і будівельним матеріалом, що багато хто вже не замислюється про нього. Просто є запасний рулон будинку і завжди запас для роботи, якщо там це необхідно. Тому що це справді необхідний витратний матеріал!

Які бувають різновиди малярної креп-стрічки

Весь малярський скотч можна розділити за такими властивостями:

 • розмірам: ширині та довжині намотування;
 • колір: білий, бежевий, коричневий, різнокольоровий;
 • температуростійкість: за градусами та тривалістю впливу;
 • стійкості до УФ: скільки може перебувати під прямим сонячним промінням;
 • адгезії (про те, як її підвищити, — в іншій статті нашого блогу );
 • щільності або товщині самого матеріалу.

Залежно від усіх цих параметрів виходять різні види малярного скотчу: для нестандартних вигинів, для просушки під високою температурою, роботи поза приміщеннями, для фарбування автомобілів, для фарбування стін або стелі, скріплення або фіксації деталей та багатьох інших сфер застосування.

Виробництво малярського скотчу

Процес виготовлення кріпленої клейкої стрічки схожий на виробництво інших видів скотчу. Про це ви можете прочитати тут.

Умовно розбити виробництво малярної стрічки можна на 5 етапів:

  1. Підготовка основи, тобто креп-папери . Залежно від бажаних властивостей готової продукції її можуть зробити тоншими або, навпаки, товстішими. Після цього її скочують у рулон і відправляють на виробництво.
  2. На паперову основу наносять клейовий склад при температурі близько 200 °C. Його властивості та складові також можуть змінюватись в залежності від бажаних характеристик готової продукції. Найчастіше для малярського скотчу використовують натуральний чи синтетичний каучук. Наносять його аерозольним методом, щоб добре проник у структуру креп-паперу, але при цьому повністю не ввібрався. А зі зворотного боку, який не повинен бути клейким, наносять спеціальний розчин. Він перешкоджає злипанню стрічки в рулоні після намотування на втулку.

Щоб клей затвердів, клейку стрічку поміщають у відсік з низькою температурою на охолодні барабани, щось на зразок спеціального промислового холодильника. З іншого боку, цьому етапі регулюють товщину. Для цього стрічка проходить між спеціальними металевими роликами. Термін для затвердіння клейового складу – близько 12 годин. Після цього практично готовий продукт переходить на інший етап виробництва.

4. Стрічку із затверділим клеєм та чіткою товщиною, згідно з заданими технічними характеристиками, скручують назад у рулони. На цьому етапі виробництва одержують так звані “джамби”, тобто готову сировину, яку залишається лише нарізати під потреби кінцевого споживача та намотати на персональні втулки. Наше виробництво GEKO закуповує сировину в Італії, тому що її якість незрівнянно краща, ніж у Китаї. Ви можете ознайомитися з сертифікатами на сировину у цій статті та в нашій </span >групі на ФБ.

5. Нарізка та упаковка. Це те, що ми у GEKO робимо безпосередньо на наших виробничих лініях у Києві. Так як сировина готова повністю, це не займає багато часу. Але ми не можемо змінити ніякі його технічні характеристики на цьому етапі, тільки впливаємо на ширину і довжину рулону, а також якість упаковки. Зате все це робимо досить швидко, точно та якісно, що підтверджують позитивні відгуки про компанію та безліч постійних клієнтів.

Є окремий вид малярського скотчу – двосторонній. Його виробництво відрізняється тим, що по обидва боки він покритий не тільки клейким шаром, але й спеціальними захисними речовинами, що запобігають склеюванню матеріалу після намотування в рулон. Так як такий вид клейкої стрічки виходить більшої товщини (щільності), то намотування зазвичай містить набагато менше метрів, ніж у рулоні з одностороннім скотчем.

Характеристики малярського скотчу виробництва GEKO

Ми ріжемо малярні стрічки з італійської сировини високої якості, тому повністю впевнені у його відповідності заявленим у специфікаціях характеристикам. Умовно всі види скотчу з паперу можна розділити на:

Увага! Температуростійкий скотч витримує до 100 ° C протягом 30 хвилин. Він не підійде, якщо ви плануєте сушіння при 150 °C і вище або більш тривалий час. Малярний скотч має паперову основу і при дії вищих температур або більшої тривалості, ніж передбачено виробником сировини, не виконуватиме покладеної на нього функції. Ви можете перевірити, чи підійде наш скотч для вашого виробництва, замовивши невелику пробну партію для тестування.

Наш досвід та аналіз ринку показали, що найбільшим попитом користуються такі типорозміри за товщиною: 10 мм / 12 мм / 18 мм / 24 мм / 36 мм / 48 мм. Найчастіше вони є у нас на складі в нарізаному вигляді з намотуванням в 50 м. Але також ми виконуємо різання будь-яких індивідуальних розмірів, які дозволяє нам зробити наше обладнання. Детальніше про це читайте тут</span >.

Ми працюємо з компаніями різних сфер виробництва та бізнесу, а також виробляємо різання та брендування малярського скотчу для дилерської мережі. Бажаєте дізнатися точні ціни? Надсилайте заявку через сайт або дзвоніть нам</a >.

Переваги паперової клейкої стрічки

Унікальна рецептура клейового складу малярного скотчу і паперова основа дозволяють застосовувати його для різних поверхонь: дерево, метал, пластик, папір, гіпсокартон, скло. Він не підійде для пористих і структурних виробів, як і будь-які інші клейкі стрічки. Але навіть із такими обмеженнями це дуже універсальний матеріал.

Найважливіша перевага паперового скотчу – хороше тимчасове зчеплення для захисту поверхні для проведення будь-яких оздоблювальних робіт. Стрічку застосовують не тільки для фарбування, а й під час штукатурки, ґрунтування, лакування. Важливо при цьому своєчасно видалити її з поверхні, щоб не довелося знімати клей. Це не складно, але вимагатиме окремої уваги.

На жаль, багато хто забуває про своєчасне зняття матеріалу, коли справа стосується клейких стрічок. Малярний скотч GEKO треба видаляти максимум через 2-3 дні після проведення робіт. У цей період зняти скотч і не залишити слідів на поверхні буде дуже просто.

Застосування малярної стрічки дозволяє не тільки захистити матеріали, але й досягти чіткості при лакофарбових роботах. Тому вона така популярна для кузовного фарбування на СТО і як витратний матеріал у будівельників при оздобленні приміщень і зовнішньому фарбуванні будівель. Малярним скотчем швидко і просто закривати частини декору або окремі елементи, чий стан необхідно зберегти незмінним.

Клейкі паперові стрічки використовують не тільки для лакофарбових робіт. Ними можна захистити поверхні від пошкоджень, наприклад, подряпин. Підходить це практично під будь-яку поверхню. Також широко застосовують паперову клейку стрічку для джгутування невеликих деталей, щоб вони при переміщенні не загубилися і не розсипалися.

Малярний скотч можна використовувати для маркування окремих елементів під час складання-розбирання будь-яких конструкцій, на будівельних об’єктах, а також на складах. Це зручно, тому що писати по кріпленому папері можна чим завгодно: маркером, ручкою, олівцем. Ці властивості матеріалу також використовують для перенесення даних у робочі записи, так як часто при знятті вимірів на об’єкті немає під рукою паперу. У цьому випадку нотатки можна зробити прямо на малярній стрічці, а потім вклеїти її в блокнот.

Важливі особливості застосування паперового клейкого скотчу

При використанні пам’ятайте, що:

 • скотч потрібно знімати у зазначені виробником терміни. Наприклад, для малярної стрічки GEKO це 2-3 дні максимум;
 • кріплена клейка стрічка не підходить для вологого середовища через невисоку адгезію та паперову основу;
 • малярна стрічка частково вбирає, але не промокає наскрізь. Тому не варто переживати через попадання на неї фарби – на поверхню вона не потрапить;
 • паперовий скотч перешкоджає розтіканню рідини по поверхні, тому що має неоднорідну шорстку поверхню;
 • кожна стрічка має певну термостійкість. Вам потрібно ознайомитися з характеристиками до початку робіт, якщо надалі нагріватимете матеріал. При тривалому вплив температури вище, ніж передбачено виробником, на поверхні може залишитися клей, який доведеться видаляти вручну. При знятті залишків малярського скотчу та виборі розчинника або методу видалення залишків завжди враховуйте особливості матеріалу, на якому він знаходився. Наприклад, часто використовують уайт-спірит або розчинник, але з деякими делікатними поверхнями це небажано;
 • можна використовувати при невеликих мінусових температурах, але чим нижча температура, тим нижча адгезія;
 • для фіксації покривних матеріалів краще підходить широка малярна стрічка. Для цікавих фарбувальних робіт – середня і іноді вузька. Вузький малярський скотч часто застосовують для декоративного фарбування, піскоструминної обробки дзеркал або скла та для декоративної штукатурки під цеглу.
Получить оптовый каталог

  ×